O mnie

Od 2011 roku posiadam uprawnienia zawodowe i wpis do Centralnego Rejestru Rzeczoznawców Majątkowych. Z wykształcenia jestem ekonomistą, w branży wyceny nieruchomości pracuję od 2009 roku. Odbyłem kurs, który umożliwia mi wykonywanie operatów szacunkowych pod zabezpieczenie bankowe, przydatny przy zakupie przez klientów nieruchomości na kredyt.

Na czym polega mój zawód?

Rzeczoznawca majątkowy jest osobą zaufania publicznego, co na każdego, kto wykonuje ten zawód, nakłada wiele obowiązków. Zachowuje on tajemnicę zawodową, działa też całkowicie bezstronnie. Dokumentacja, jaką pozostawiają mu klienci do przeprowadzenia wyceny nieruchomości, jest przechowywana bezpiecznie i nie jest nigdy udostępniana postronnym.

Jak mogę Ci pomóc?

Zajmuję się wyceną nieruchomości, tak komercyjnych, jak i lokalowych czy gruntowych, a także ruchomości: maszyn, wyposażenia szpitali i gabinetów, pojazdów oraz innych. Pomagam w uzyskiwaniu odszkodowań za tak zwane „mienie zabużańskie” dla osób wysiedlonych z terenów Kresów Wschodnich po drugiej wojnie światowej. Jeśli natomiast przed dokonaniem inwestycji jest potrzebna wycena minimalizująca ryzyko albo pojawiają się wątpliwości w sprawie opłat za użytkowanie gruntów czy innych, chętnie udzielę porady. Jako rzeczoznawca majątkowy wiem, które metody szacowania wartości są przeznaczone do jakich typów inwestycji i potrafię dokonać analizy rynku.

Moje biuro znajduje się w Krakowie. Usługi rzeczoznawcy majątkowego wykonuję zarówno dla osób prywatnych, jak i właścicieli spółek i przedsiębiorców. Działam także na zlecenie sądów.

Piotr Figiel Rzeczoznawca majątkowy
31-234 Kraków
ul. Górnickiego 63
tel. 691 503 203
tel./fax. (12) 415 87 30
email biuro@figielrzeczoznawca.pl