Nieuczciwy najemca – jak sobie z nim poradzić? Elektroniczne postępowanie upominawcze

apartment-2094702_960_720

Każda osoba, która wynajmuje swoją nieruchomość może spotkać się z nieuczciwością ze strony wynajmującego. Najczęściej nieuczciwość ta wyraża się w niedotrzymywaniu terminów zapłaty lub niepłaceniem w ogóle. Co właściciel mieszkania powinien wtedy zrobić? Czy ma jakiekolwiek ruchy i możliwości działania?

Pierwszym pomysłem, który przychodzi nam do głowy  to natychmiastowe rozwiązanie umowy oraz doprowadzenie do tego, aby wynajmujący opuścił mieszkanie. Jednak przede wszystkim należy skupić się nad tym, aby odzyskać pieniądze, które wynajmujący jest nam dłużny. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzi elektroniczne postępowanie upominawcze.

Bardzo często osoby wynajmujące własne nieruchomości żyją z pieniędzy z wynajmu. Brak płynności może zatem stworzyć niemałe problemy. Jest jednak coś takiego, jak e-sądy, a więc sady działające w internecie. Wydaje się dziwne?  Niestety niewiele osób wie o takiej możliwości, a jest ona niezwykle wygodna, komfortowa, a wszystkie formalności są maksymalnie uproszczone.

Elektroniczne postępowanie upominawcze

Elektroniczne postępowanie upominawcze można porównać do windykacji, z tą różnica, że jest ona bardzo tania i wynosi jedynie 1,25% kwoty długu. Procent ten musimy uiścić oraz złożyć odpowiedni wniosek, oczywiście za pomocą Internetu. W sytuacji kiedy zostanie udzielony nam tytuł wykonawczy, sprawia trafia już bezpośrednio do komornika i to on zajmuje się resztą.

Piotr Figiel Rzeczoznawca majątkowy
31-234 Kraków
ul. Górnickiego 63
woj. małopolskie
tel. 691 503 203
tel./fax. (12) 415 87 30
email biuro@figielrzeczoznawca.pl