Najlepsza oferta kredytu hipotecznego – cz. 2

money-1017463__340

W ostatnim artykule przybliżyliśmy nico informacji na temat kosztów kredytów hipotecznych. Dziś przyjrzymy się kosztom wejścia i kosztom wyjścia z kredytu, a także innym kosztom, które również mogą się pojawić i często się pojawiają. Koszty wejścia. Kosztami wejścia nazywamy wszelkie opłaty, które  musi ponieść kredytobiorca od koty kredytu, który zostaje my przyznany. Koszty te związane są prowizją (zgodą z zasada, że im niższą marża, tym prowizja będzie wyższa), ale również ze składką ubezpieczeniowa, która w wielu bankach jest po prostu koniecznością.  Składka ta dotyczy utraty życia lub utraty stałego zatrudnienia. Kwoty związane z kosztami wejścia i wyjścia nie są bardzo duże, najczęściej kształtują się na poziomie do dwóch procent. Jednak, w sytuacji, kiedy wybieramy kredyt, takie wahanie może oznaczać dla nas dużą zmianę, warto wziąć pod uwagę również ten aspekt planując wzięcie kredytu.

Koszty wejścia. Dla wielu banków wcześniejsza spłata kredytu wcale nie jest korzystna. Dlatego, jeżeli kredytobiorca spłaci kredyt wcześniej, może wiązać się to z konkretną prowizją. Prowizja ta może mieć bardzo różną wysokość, najczęściej dochodzi ona do trzech procent od salda kredytu. Podczas poszukiwań najlepszego kredytu dla siebie, warto wziąć również ten koszt pod uwagę!

Jeżeli chcesz kupić mieszanie i potrzebujesz rzeczoznawcy majątkowego, który oceni jego wartość – serdecznie zapraszam do współpracy!

Piotr Figiel Rzeczoznawca majątkowy
31-234 Kraków
ul. Górnickiego 63
woj. małopolskie
tel. 691 503 203
tel./fax. (12) 415 87 30
email biuro@figielrzeczoznawca.pl